LIFESTYLE

CZEŚĆ, JESTEM SIMONA.

I jestem Szczęśliwą Żoną i Matką Polką w Holandii. A dziś, kiedy minął już ponad rok, od kiedy nasze Dzieciątko przyszło na świat śmiało możemy powiedzieć, że bycie rodzicem to wspaniała sprawa. A bycie rodzicem w Holandii to bardzo ciekawe doświadczenie. Dlaczego? Bo w wielu kwestiach ten kraj może zadziwić Cię nie raz.

Kiedy myślisz, że całkiem ułożyłaś swoje życie, że Holandia bardzo Ci się podoba i na pewno chcesz tu zostać do końca życia to pozwól, że coś Ci powiem – przychodzi taki moment, kiedy uświadamiasz sobie, jak mało o tym kraju wiesz, kiedy czujesz się zagubiona i oszołomiona. Ten czas to ciąża.

Kiedy niemal dwa lata temu dowiedzieliśmy się o podróży, jaka nas czeka byliśmy bardzo podekscytowani. Wiedzieliśmy, że nasze spokojne życie w Holandii zmieni się bezpowrotnie, ale nawet w połowie nie zdawaliśmy sobie sprawy jak bardzo  
Wydawać by się mogło, że ciąża i macierzyństwo wygląda tak samo na całym świecie, a przynajmniej w Europie. A jednak! Wokół tego stanu w Holandii pokutuje wśród nas, Polaków, wiele mitów, oprócz owianym tajemnicą porodem domowym, przez tylko trzy usg do rodzisz i za dwie godziny wypad do domu. A tak na serio, jak to wygląda? 

Jak właściwie wygląda życie w Holandii? Opowiem Ci – najpierw o samotnych podróżach, później o życiu we dwoje, a na końcu o tym, dlaczego podobno holenderskie dzieci są najszczęśliwsze na świecie. 
Bynajmniej nie dlatego, że jedzą czekoladę na śniadanie 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *